Mnoholeté vědecké studie a praktické zkušenosti lékařů ukazují, že aplikace fyzikálních léčebných metod jako jsou: laser, elektrostimulace, rázová vlna, magnetoterapie a ultrazvuk v léčbě onemocnění pohybového aparátu přináší velmi dobré výsledky. V současné době je ve většině případů každá z těchto metod aplikována separátně. Zkušenosti některých specialistů však ukazují, že vzájemná kombinace těchto metod umožňuje dosáhnout mnohem lepších a trvalých výsledků léčby.

... a tak mě napadlo vymyslet unikátní masáž, která v sobě kombinuje moderní lékařské přístroje, umožňující poskytnout přímý léčebný efekt, který nelze dosáhnout jenom manuálním ošetřením a udělat to ve větší hloubce, navíc rovnoměrně ve všech vrstvách měkkých tkání.

  • Co to je ta „Chytrá masáž“? - „Chytrá masáž“ je preventivně - léčebný úkon , který se skládá z přístrojové části a manuální části. Přístrojová část zahrnuje celoplošnou elektrostimulaci šíje a zád + celoplošnou aplikaci přístroje rázové vlny. Na závěr jsou statickým způsobem aplikovány masážní baňky na mnou určena místa. Manuální masáží se zpracovávají povrchové a hloubkové tkáně a tímto se zároveň zjišťuje míra jejích ztuhlosti pro následné nastavení parametrů přístroje rázové vlny.

  • Co mi to přinese? - „Chytrá masáž“ poskytuje jedinečné hloubkové uvolnění svalů, vaziva a navíc aktivaci lymfatických cest důležitých pro celkovou detoxikaci organismu. Její přednosti je přístrojová část, která umí tuto tkáň velmi intenzivně ovlivnit ve větší hloubce a zároveň poskytnout přímý léčebný účinek.

  • Jaký to pro mě bude mít přínos? - „Chytrá masáž“ pomáhá od ztuhlých svalů a vazivové tkáně, a to zvlášť v případech, kdy se na tyto struktury nedaří dobře zapůsobit pomocí běžné manuální masáže. Vzhledem k délce trvání účinku a hloubce působení je tato masáž vhodná pro lidi sedavého zaměstnání nebo velmi stresujícího povolání, vhodná pro lidi bez fyzické aktivity, profesionální řidiče, nebo  také sportovce.

  • Jak dlouho „Chytrá masáž“ trvá? - sestava šíje + záda trvá celkem 50min.

  • Je „Chytrá masáž“ bolestivá? - pro dosažení maximálního efektu je u jednotlivých fází této masáže vhodná aplikace nepřekračující práh bolesti.

  • Proč bych měl jít na masáž právě k vám absolvovat „Chytrou masáž“? - tuto „Chytrou masáž“ provádí diplomovaný specialista s 15 letou zkušenosti v oboru fyzioterapie. „Chytrá masáž“ oproti manuálním masážím účinkuje mnohem déle a často díky její přístrojové části poskytuje dokonce i trvalé vyřešení problému. Byla vyvinuta ve spolupráci s pacienty ordinace a v praxi má jasné a prokazatelné klinické výsledky)

  • Zvláštní poděkování je věnováno panu  B.K. za pomoc při zdokonalení manuální části masáže